
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 287
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29971
Ext.Price$0.29971
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29971 | $0.29971 |
| 10 | $0.26556 | $2.65560 |
| 50 | $0.23530 | $11.76500 |
| 100 | $0.20303 | $20.30300 |
| 500 | $0.17518 | $87.59000 |
| 1000 | $0.16708 | $167.08000 |
| 3000 | $0.15936 | $478.08000 |
| 5000 | $0.15200 | $760.00000 |
